Jaký asfaltový pás vybrat pro položení na původní lepenku IPA

Mám řadovou garáž s rovnou střechou s úplně minimálním sklonem, která sousedí z každé strany sousední garáží. Jeden soused má zhotovenou novou ipu s kamínky, druhý je na tom stejně jako já, původní, do které nezatéká, ale je stará a třeba zavčas opravit, dokud opravdu nezatéká. Jenže původní IPA byla dělaná v kuse bez rozlišení jednotlivých garáží, a proto se zatím nikdo z 60 garáží nesnažil sundat původní ipu, aby neohrozil souseda, tak instalují na původní tu novou.

Tak moje otázka zní jakou vybrat lepenku na tu původní (je mi jasné, že odstranění staré by bylo ideální), která by byla nejvíce vhodná na tu původní a zda zvolit variantu s kamínky či bez. A také jak ukončit u sousedů.

Z výrobního programu vybíráme charBIT ELAST PV S52 HQ FINAL (popř. charBIT ELAST PV S42 HQ FINAL), který je určen pro finální vrstvy střešních souvrství. Vyrábí se v provedení natur šedý a červený mix.

Asfaltový pás z modifikovaného asfaltu SBS se aplikuje natavením v celé ploše asfaltérským hořákem na předem napenetrovaný podklad. Přesahy pásů (min. 10 cm) musí být homogenně svařeny. Hrubozrnný posyp na horní straně pásu chrání asfaltový pás proti stárnutí vlivem UV záření a povětrnostních podmínek.

Co se týká způsobu ukončení u sousedů, zpravidla se tyto práce provádí v celém rozsahu dílčího celku (tj. několik střech najednou).