Natavování asfaltového pásu na starý kanadský šindel

Lze položit a natavit modifikovaný asfaltový pás jako druhou vrstvu na kanadský šindel, který již dosluhuje? Jedná se o plochou střechu.

Váš dotaz bylo lépe probrat po telefonu. Krytina „kanadský šindel“ je určena na šikmé střechy. Minimální doporučený sklon pro pokládku tohoto typu krytiny je 15 stupňů. Jedná se o tzv. skládanou krytinu, která se musí překládat, aby nedošlo k zatečení vzlínající vody.
Kdežto „ploché střechy“ jsou střechy s minimálním sklonem (cca od 0 do 5 stupňů). Na tomto typu střechy nemohl asfaltový šindel fungovat jako hydroizolace.
V každém případě natavit modifikovaný asfaltový pás (např. charBIT ELAST PV S52 FINAL) na asfaltový šindel lze. Musí se ovšem počítat s tím, že natavený asfaltový pás zkopíruje veškeré nerovnosti povrchu. Výsledek nebude z estetického hlediska nic moc.
Určitě doporučuji původní krytinu nejdříve sundat, na dřevěné bednění mechanicky přikotvit (hřebíky „lepenkáče“, cca 12 ks/m2) podkladní pás (charBIT ELAST G S40) a na něj celoplošně natavit finální pás (charBIT ELAST PV S52 FINAL nebo var. charBIT ELAST PV S42 FINAL). Výsledkem bude maximálně bezpečná a esteticky vhodná hydroizolace vaší střechy.
Všechny materiály jsou k dostání buď v naší podnikové prodejně v Česticích.