Oprava porušené izolace panelového domu

Máme zřejmě porušenou svislou izolaci na patě paneláku z r. 1989. Na hraně podlahy a stěny sklepa prosakuje do sklepa voda a stěna nad tím místem je vlhká, zatím v nepříliš velkém rozsahu.
Neumím si předtavit, že bychom to celé zvenku odkopávali, aby se udělala na tom místě nová izolace. Ale já tomu houby rozumím, proto se obracím na odborníky.
Domníváte se, že nás to odkopání nezbytně čeká, nebo se dá tento problém vyřešit jinak, třeba injektáží nebo něčím podobným bez odkopávání?
Pokud se provede oprava standartním způsobem asfaltovým hydroizolačním pásem, tak se bohužel odkrytí zásypu zeminou nevyhnete. Důležité je přesně lokalizovat poškození hydroizolace, aby se následně mohla hydroizolace kvalitně a bezpečně opravit.
Injektáže za účelem dodatečné hydroizolace betonových základů se opravdu v některých případech dělají. Posouzení vhodnosti injektáže pro vaši situaci a navržení správného postupu musí provést odborná firma zabývající se těmito stavebními postupy. Stejně tak vám provede cenovou kalkulaci opravy. Tato cena může být vyšší než cena za standartní postup.